Baross Gábor Technikum

Szeretettel köszöntöm Önt a Miskolci SZC Baross Gábor Üzleti és Közlekedési Technikum honlapján!

Iskolánk jogelőd intézménye jelenlegi iskolaépületünkben két szakközépiskolai osztállyal kezdte meg működését az 1963/64-es tanévben. Az osztályok egyikében postaforgalmi, míg a másikban fele-fele arányban autószerelő és autólakatos képzéseket indítottak.

Jelenleg gazdálkodás-menedzsment, logisztika, posta, vasút, sport illetve gépészet területen kínálunk színes képzési palettát az alapképzéstől, a szakképzésen, a felnőttek oktatásán át egészen a felnőttképzésig. Iskolánk profilja folyamatosan változik a gazdaság és munkaerőpiac igényei alapján.

Intézményünkben - kifutó rendszerben - a szakgimnáziumi rendszerben tanulókat a 9-12. évfolyamon érettségire, valamint a 5/13. szakképző évfolyamon szakképesítés megszerzésére készítjük fel.

A technikumi rendszerben az érettségire és szakmára történő felkészítés a 9-13. évfolyamon valósul meg. Valamint 1/13. évfolyamon és 2/14-es évfolyamon érettségi utáni közismerti tartalom nélküli szakmai oktatást biztosítunk a hozzánk jelentkezőknek.

Az utóbbi időben kiemelt szerepet játszik az iskola tevékenységében az iskolarendszerű szakmai oktatás felnőttek (munka mellett végezhető képzések- felnőttek szakmai oktatása) számára, mely során igyekszünk az oktatott ágazatokban rugalmas feltételeket biztosítani a képzésben részt vevők számára.

Iskolánk képzési palettájának legújabb szegmense a felnőttképzés, melyben felnőttképzési jogviszony mellett nyújtunk szakmai képzést.

Büszkék vagyunk a több évtized alatt létrehozott értékeinkre és hagyományrendszerünkre, amelyet minden itt tanuló diák számára igyekszünk örökségbe adni.

A tanulók tudásbázisát nem csak modern oktatási eszközeinkkel, módszereinkkel, tanórán kívüli foglalkozásokkal igyekszünk gazdagítani, hanem partnercégeinknek köszönhetően a gyakorlati oktatásban is törekszünk a legújabb technológiákkal, gyakorló szakemberektől származó szaktudással bővíteni a diákok iskolapadban megszerzett tudását.

Kellemes barangolást kívánunk weboldalunkon!

Jobbágyné Füreder Anita