Történet

Az iskola története

Történet

Iskolánk jogelőd intézménye két szakközépiskolai osztállyal kezdte meg működését az 1963/64-es tanévben jelenegi iskolaépületünkben. Iskolánk alapítását tulajdonképpen ehhez a tanévhez kötjük. Az osztályok egyikében postaforgalmi, míg a másikban fele-fele arányban autószerelő és autólakatos képzéseket indítottak.

2020.07.01-én a Miskolci SZC Baross Gábor Közlekedési Technikum és a Miskolci SZC Stúdium Üzleti és Közgazdasági Technikum összeolvadásával jött létre iskolánk, a Miskolci SZC Baross Gábor Üzleti és Közlekedési Technikum. Ezen új intézmény megszületésével kapott iskolánk új arculatot, új képzési kínálatot és új lendületet.

Jelenleg a gazdálkodás-menedzsment, logisztika, posta, vasút, sport, oktatás, specializált gépjárműgyártás illetve a gépészet területén kínálunk színes képzési palettát az alapképzéstől, a szakképzésen, a felnőttek szakmai oktatásán át, egészen a felnőttképzésig. Iskolánk profilja folyamatosan változik a gazdaság és munkaerőpiac igényei alapján.

Büszkék vagyunk a több évtized alatt létrehozott értékeinkre és hagyományrendszerünkre, amelyet minden itt tanuló diák számára igyekszünk örökségbe adni.

A tanulók tudásbázisát nem csak modern oktatási eszközeinkkel, módszereinkkel, tanórán kívüli foglalkozásokkal igyekszünk gazdagítani, hanem partnercégeinknek köszönhetően a gyakorlati oktatásban is törekszünk a legújabb technológiákkal, gyakorló szakemberektől származó szaktudással bővíteni a diákok iskolai évek alatt megszerzett tudását.