Egyéb foglalkozások
Az egyéb foglalkozások igénybevételének lehetőségei
A tanévben indított egyéb foglalkozásokat az éves munkaterve tartalmazza. A tanuló (és kiskorú tanuló szülője) jelentkezés útján kérheti részvételét az egyéb foglalkozásokon. A regisztráció teljes tanévre vonatkozik. Tanórán kívüli foglalkozásokat, szakköröket, érdeklődési köröket, verseny felkészítőket megfelelő létszám esetén indítjuk. Tanórán kívüli foglalkozás, szakkör akkor indul, ha legalább 6 fő jelentkezett. Egyéb foglalkozások szervezeti formát, időkeretet az intézmény SZMSZ-e tartalmazza.
A tanítási órán kívüli egyéb foglalkozások
A mindennapi testedzés formáját és szabályait a Szakmai Program részét képező Egészségnevelési program és Helyi tanterv tartalmazza.
1.) Az iskolánkban az iskola által szervezett alábbi ingyenes foglalkozásokra van lehetőség az igényeknek megfelelően:
a. Tanulószóba
b. Szakkörök
c. Sportkör (szakosztályokban)
d. Tömegsport
e. Önképzőkör (énekkar)
f. Tanulmányi versenyekre való felkészítés
g. Tehetséggondozás
h. Felzárköztató foglalkozás
i. Pályaorientáció
j. Emelt szintű érettségire való felkészítés az iskola által biztosított tantárgyakból
k. Végzős tanulóknak közúti ismeretek
2.) A tanórán kívüli tevékenységekre vonatkozó külön szabályok:
a. A tanórán kívüli foglalkozásokra – nyilvános meghirdetés után – a jelentkező önkéntes. A jelentkezés a tanév elején az adott foglalkozásra meghatározott időig és formában (írásban, szülői jóváhagyással stb.) történik és egy tanévre szól.
b. A foglalkozásokon való részvétel a szabályszerű bejelentkezés és a foglalkozás beindulása után kötelező! A foglalkozásoktól való távolmaradás hiányzik és a hiányzásra vonatkozó törvényi előírások szerint kell eljárni az iskolának és a tanulónak (illetve gondviselőjének).
c. Az iskola köteles az ingyenes foglalkozásokat, a kitűzött határidőig a szabályszerűen jelentkezők száma eléri a foglalkozás jellegéből adódó minimális létszámot, mely általában 6 fő. (Pl. tanulószoba, emeltszintű érettségire való felkészítés stb.)
d. Tanulmányi osztálykirándulás csak az iskolai munkatervben rögzített időpontra és az osztály szülői munkaközösségének egyetértésével szervezhető.
e. A túrák, táborok, kulturális programok az éves iskolai munkatervben rögzítettek szerint a Szakmai Program figyelembevételével szervezhetőek.
3.) Az iskola az éves munkatervben rögzítettek alapján tanulmányi-, sport-, és kulturális versenyeket rendezhet saját és más iskolák tanulói részére.